Jdi na obsah Jdi na menu

XXVII místní výstava 2009

2. 9. 2009

Výstava Slatina 2009

 

           ZO ČSCH ve Slatině u Vysokého Mýta uspořádala ve dnech 29. a 30. srpna ve svém chovatelském areálu „Na Brodě“ již XXVII. místní výstavu králíků – holubů – drůbeže – exotů. Výstavy se zúčastnilo 62 vystavovatelů se 230 kusy králíků, 114 kusy holubů, 83 kusy drůbeže, s bohatou ukázkou exotů a s expozicí poštovních holubů. Chovatelé soutěžili se svými zvířaty v jednotlivých kategoriích o co nejlepší umístění a krásné poháry, kterých pořadatelé předali 28. V kategorii králíků se stal „Šampiónem výstavy“ samec plemene Novozélandský bílý chovatele Ladislava Janíčka, oceněný posuzovateli 96 body. Druhé místo a čestná cena v jednotlivcích patří plemenu Novozélandský bílý s 95,5 body od chovatele Ivana Krejčího a třetí čestnou cenu obdržel chovatel František Kudláček s plemenem Novozélandský červený a hodnocením 95 bodů. Vítězný králík se také se svými sourozenci zúčastnil „Memoriálu Petry Bečičkové v soutěži kolekcí samců“, kde se umístili na 1. místě, 2. místo náleží kolekci samců plemene Francouzský beran bílý červenooký od chovatele Stanislava Boštíka a 3. místo obsadili samci plemene Kalifornský černý chovatele Ladislava Kadrmase.

           V kategorii vodní drůbeže zvítězily České husy chovatelky Ivany Novotné a v drůbeži hrabavé si vítězství odneslo plemeno Leghornka chovatele ing. Františka Houdka.  Mezi holuby si nejlépe vedlo plemeno Orientální racek satineta od chovatele Václava Fikejze.                                 

Nemálo návštěvníků přišlo zhlédnout již 3. ročník výstavy modelů aut, letadel, lodí a vláčků pod patronací Františka Novotného a letos pod novým názvem „1. Blafání“ – ukázky funkčních stabilních motorů a historické techniky nadšence Miroslava Kajsrlíka a jeho přátel, chov ovcí a jejich ovládání pomocí pasteveckých psů plemene Border kolie chovatele Milana Procházky, prodejní výstavu pokojových a venkovních rostlin, bohatou ukázku květů mečíků a množství dalších prodejních stánků. Malé i velké návštěvníky zaujala bohatá tombola, jízda kočárem nebo na živém beranu. Příjemné posezení s přáteli pod stanem při občerstvení a pobavení dětí na hřišti využila většina z patnácti set návštěvníků.                                                                                                                                  Pořadatelé děkují rodinným příslušníkům, vystavovatelům, sponzorům, přátelům a příznivcům chovatelů za jejich pomoc, bez které by nebyla výstava tím krásným svátkem chovatelství v naší vesničce. Poděkování také zaslouží i návštěvníci, za to, že byli ochotni se v rekordním počtu zúčastnit tohoto svátku slatinských  chovatelů.                                                                                                                                                                       

P.M.                               

Zde je výsledková listina ,po kliknutí otevřete.

www.chovateleslatinavm.estranky.cz/archiv/uploaded/7

Více obrázků z 3 výstavy modelů najdete na adrese: www.frantiseknovotny.estranky.cz

Více obrázků z 1blafání najdete na adrese:

www.stabilaky.estranky.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář